BALIKESİR 18 °C
En Düşük 13 °C
En Yüksek 26 °C
Karakter Boyutu :
Zeytin hasat makinası tanıtıldı

Zeytin hasat makinası tanıtıldı

08 Kasım 2010 14:14 PazartesiTürkiye'de sadece Burhaniye'de distribütörü bulunan yeni zeytin hasat makineleri Havran çiftçisine tanıtıldı.

Balıkesir’in Havran Tariş Müdürlüğü, yeni hasat dönemi nedeniyle pilav hayrı düzenlerken, İtalya'da üretimi yapılan ve Türkiye'de sadece Burhaniye'de distribütörü bulunan yeni zeytin hasat makineleri Havran çiftçisine tanıtıldı.

Havran Tariş Müdürü Adil Tuna, yeni hasat döneminin hayırlı ve bereketli olmasını dilerken, Havran Tariş Başkanı Sefer Karadağ ise, “Yeni modern hasat budama makinalarının çiftçimizin işini daha da kolaylaştıracak. Tariş olarak geçmişte olduğu gibi gelecekte de her zaman yanlarındayız” dedi.

Havran Müftüsü M. Emin Karataş da, yeni hasat dönemi nedeniyle günün önemini taşıyan konuşma ve dua etti. MKG Tarım Makinaları Genel Müdürü Mustafa Kerem Güven, “İtalya'da üretimi yapılan zeytin budama ve silkme makinalarının sadece Türkiye distribütörü olarak Burhaniye'de biz varız satışlardan son derece memnunuz müşterimiz isterse bizzat uygulamalı makinaların tanıtımını yapabiliriz” dedi.

Bu elma her derde deva!
Bu haber toplam (3514) defa okunmuştur.

ETİKETLER

zeytin - hasat

BALIKESİR / BURHANIYE - HABERLERİ